Słów kilka o Sedina Wedding Fair, czyli Pierwsze Alternatywne Targi Ślubne w Szczecinie!

Seddina Wedding Fair 2018

foto: http://sedinawedding.pl/

Na to wydarzenie czekałam z niecierpliwością. Trzeba przyznać, że taka nowość wzbudziła na prawdę spore zainteresowanie wśród przyszłych nowożeńców, ale nie tylko – dużo mówiło się o tym w branży ślubnej.
Sama zadawałam sobie pytania jak to będzie wyglądało? Jak logistycznie rozegrać rozmieszczenie usługodawców na tak małej przestrzeni? No i przede wszystkim, czy Szczecin jest gotowy na tego typu wydarzenie?

Moje wrażenia

Gdy 8 kwietnia udało mi się wejść w progi Starej Rzeźni zostały rozwiane wszystkie moje wątpliwości! Od wejścia czuć było na prawdę super atmosferę. Na początku każdy z odwiedzających dostawał torebkę z ulotkami usługodawców – według mnie świetna sprawa! Przede wszystkim ma się wolne ręce podczas odwiedzania stoisk. Nikt nikomu nie wciska na siłę swoich ulotek, dzięki czemu wychodząc z tamtąd nie miało się w ręku kilogramów makulatury.

Pierwszy efekt wizualny był na prawdę zaskakujący. Połączenie industrialnego charakteru wnętrza Starej Rzeźni z kreatywnymi, dopiętymi na ostatni guzik stoiskami usługodawców to na prawdę imponujący rezultat. Na targach pojawiło się 43 usługodawców z całej Polski, głównie skupiający się na klimatach alternatywnych i industrialnych. Usługodawcy na Sedina Wedding Fair to nietuzinkowi, wysokiej klasy fachowcy. Wśród nich pojawili się fotografowie i kamerzyści, DJ, floryści i dekoratorzy, salony sukien ślubnych, usługi zaproszeń oraz papeterii, a także wiele innych. Z każdym można było na spokojnie porozmawiać o sposobie pracy. Była to spora grupa ludzi, dla której praca to ogromna pasja, poświęcają sporą ilość czasu na rozwijanie się. Opowiadali o tym z dużym zaangażowaniem. Gdy zapytałam o wrażenia z targów byli zachwyceni. Wiele z nich stwierdziło, że jest tutaj wspaniały klimat, przyszli nowożeńcy są bardzo otwarci, chętnie wymieniają zdania z usługodawcami, szukają porad, chcą aby ich dzień wyglądał inaczej, żeby czymś się wyróżniał.


Przyszli nowożeńcy również zadowoleni!

Gdy wymieniłam kilka zdań z przyszłymi nowożeńcami byli pod ogromnym wrażeniem zorganizowanych targów. Za każdym razem słyszałam, że czegoś takiego w Szczecinie brakowało. Wiele z nich zaznaczało, że mają dość weselnego kiczu, ograniczeń, oraz szablonów które mówią, że „tak wypada”. Chcą postawić na wysoką jakość wybieranych usług, oraz ich nietuzinkowość. Niektórzy z nich zabrali ze sobą swoich rodziców, aby również im otworzyć umysł na nowe rozwiązania. Większości w targach podobała się dbałość o każdy szczegół, dobrze zorganizowana przestrzeń, oraz usługodawcy, którzy absolutnie nie narzucali swoich usług na siłę i z pasją opowiadali o tym co robią.

W trakcie targów odbywały się również wykłady

Mistrzyni Ceremonii przygotowała panel na temat „Jak zorganizować ślub i nie zwariować?” – kolejny, merytoryczny wykład szczecińskiej konsultantki ślubnej. Zawierał bardzo dużo cennych informacji.

Ula z Amelia Studio opowiadała jak wybrać tą jedyną, wymarzoną suknię ślubną. Poruszyła temat panujących trendów, rodzajów sukien, oraz dopasowania sukni do konkretnych rodzajów figury.

Karolina Kuklińska- Tymko przygotowała panel na temat makijażu ślubnego. Opowiadała o trendach, o tym jak dobrać makijaż, który podkreśli naszą urodę, oraz jak przygotować skórę do tego jedynego dnia.

Pracownia Twórcza Wzorowisko podjęła wyzwanie na temat motywu przewodniego wesela. Maja i Sandra opowiadały o tym czym może być motyw przewodni, jak go wybrać, czym się kierować, oraz zainspirowały kilkoma pomysłami.

Wydarzenia towarzyszące i atrakcje

Według mnie najpiękniejszym wydarzeniem w całych targach był ślub humanistyczny!

Bernadetta Dębiec i Adam Gejza wzięli piękny, alternatywny ślub podczas targów. Obyło się bez typowej otoczki ślubnej i powtarzaniu regułek. Był to ślub według ich pomysłu, z własną przysięgą. Było pięknie!
Ceremonię prowadziła Natalia Rycko – Ceremonie ślubne 


O ślubach humanistyczny organizowanych w Szczecinie i nie tylko pisaliśmy już na łamach naszego serwisu.

Przeczytaj post — „Czym jest ślub humanistyczny?”

Ślub humanistyczny.
Czym jest? Jak wygląda ceremonia?


Ciekawymi atrakcjami była między innymi nietuzinkowa ifotobudka w przyczepie kempingowej. Totalnie inna niż wszystkie!

Wielbiciele niestandardowych trunków również znaleźli coś dla siebie. Przed budynkiem starej rzeźni, znalazł się Mr. Bubble Prosecco Van – czyli auto typu piaggio, zopatrzony w zimne prosecco.

Czy było warto? Tak!

Podsumowując tamten dzień, mogę stanowczo stwierdzić, że czegoś takiego brakowało w zachodniopomorskiej branży ślubnej. Przyszli nowożeńcy są coraz bardziej świadomi jakości wybieranych usług. Zależy im na ślubie bez sztampy i kiczu, chcą żeby ten dzień był prawdziwy, romantyczny i pełen bliskości.

Gratulacje dla pomysłodawców – szczecińskich fotografów Ani Dymek i Łukasza Popielarza, którzy zrobili kawał dobrej roboty! Mam nadzieję, że zobaczymy się już niebawem na podobnym wydarzeniu!


A czy wam również marzy się alternatywna ceremonia w stylu boho lub ślub humanistyczny w Szczecinie i okolicach? Jeśli tak, serdecznie zachęcamy do kontaktu! Z przyjemnością udzielimy porad lub zajmiemy się koordynacją Państwa uroczystości.
Niezbędne informacje znajdują się na stronie „O mnie”.

Czytelnicy czytają również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *