Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślubne porady   •  Czy warto zainwestować w dobrego fotografa?

Czy warto zainwestować w dobrego fotografa?

Do wesela jeszcze sporo czasu, jednak już teraz zaczęłam się rozglądać za fotografem, ponieważ zależy mi na magicznych zdjęciach. Jeżeli Wasze wesele odbędzie się w 2017 roku lub wcześniej i chcecie mieć ten sam efekt radzę rozejrzeć się już teraz, ponieważ ci “lepsi” są już w większości zajęci.

Czym sugeruję się w wyborze fotografa?

Po pierwsze – magią zdjęć – zdjęcia muszą mnie urzec, mieć coś w sobie. Coś od czego ciężko jest oderwać wzrok.
Po drugie – dobre oko fotografa! – uwielbiam gdy zdjęcia w stu procentach odzwierciedlają emocje. To wspaniałe, gdy fotograf zamiast pstrykać zdjęcie jedno po drugim, poszukuje tego JEDYNEGO momentu, który warto uchwycić.
Po trzecie – ograniczona liczba zdjęć! – bardzo ważna kwestia. W swoim życiu widziałam już trochę ślubnych fotografii i jestem pewna, że wolę 150 – 200 zdjęć z czego większość jest obrobiona i dobrze wykadrowana niż mieć ich 1500 nieobrobionych, powtarzających się kadrów których większość nie ujrzy światła dziennego, ponieważ się do tego absolutnie nie nadaje. Wolałabym postawić Wujka Janusza z typową lustrzanką żeby cykał fotki przez całą noc, który zrobi to za kilka butelek wódki niż płacić za “takie coś” komuś pieniądze.
Czwarte – POMYSŁ! – Kreatywność, otwartość i pomysłowość – według mnie najważniejsze cechy, które powinien posiadać Nasz fotograf.
Kolejną, jak dla mnie fajną (lecz nie najważniejszą ) sprawą jest portal na których za pomocą loginu i hasła możemy obejrzeć zdjęcia z wesela. Każdy kto choć raz był na weselu wie jak ciężko doprosić się o fotki, a czekanie wieczność na jedną płytę, lub pendrive’a jest męczące. Nie tylko goście mają problem. Państwo młodzi są przez nich atakowani z każdej strony, często niechętnie pożyczają swój ostatni egzemplarz, więc taki portal to mega fajna rzecz! Każdy z gości dostaje dane, dzięki którym może się zalogować i cieszyć się zdjęciami, a także kopiować je na swój komputer. W ten sposób nie zaśmiecamy Naszego dysku, ponieważ wybieramy zdjęcia, które są dla Nas ważne. 🙂

Czy warto zainwestować w dobrego fotografa?

Zdecydowanie tak! To przecież pamiątka na całe życie! Wyobraźcie sobie, że po wielu latach otworzycie album i zdjęcia zachwycą Was magią zamkniętą w kadrze, a może przypomną Wam towarzyszące wtedy emocje? Zainwestowanie w dobrego fotografa to wydatek około 3500- 5000 tysięcy jednak myślę, że na prawdę warto 🙂

A Wy? Czym się sugerujecie w wyborze fotografa? Zdecydowalibyście się zainwestować niemałe pieniądze w profesjonalistę z pasją?

error: