Ślub Symboliczny

Czy marzyła Wam się kiedyś ceremonia która jest w 100% taka jaką sobie wymarzyliście? Płynąca swoim rytmem, naturalna i piękna z cudownymi własnymi przysięgami?

W ramach mojej usługi proponuję Państwu organizację oraz udzielenie ślubu symbolicznego. Skrupulatnie pracuję nad tekstem, scenariuszem uroczystości, mową, przysięgami i dynamiką dostosowaną idealnie do waszych temperamentów, tak aby stworzyć niezwykłą i wzruszającą ceremonię, którą to wasi goście będą wspominać długie lata!

Czym jest ślub symboliczny?

Jest to ślub który nie ma żadnej mocy prawnej (symboliczny – umowny), natomiast w niektórych miejscach można go połączyć ze ślubem cywilnym, dzięki otwartości urzędników. Jest on bardzo popularny w wielu krajach na całym świecie. Taki ślub jest idealnie dopasowany do waszych potrzeb w efekcie czego staje się niezapomnianym wydarzeniem. Cała ceremonia jest oparta na waszej wizji, z własnymi przysięgami, które przepełnione są słowami płynącymi prosto z serca. Ślub symboliczny jest po to aby jak najpiękniej celebrować najpiękniejszy dzień w życiu wraz ze swoimi najbliższymi bez utartych schematów i zasad. Może mieć formę mniej lub bardziej oficjalną, a także z tradycją lub całkowicie od niej odbiegając. Ślub symboliczny mogą zawrzeć osoby tej samej płci, lub rozwodnicy. Ceremonia może być również uzupełnieniem ślubu cywilnego lub konkordatowego albo pomysłem na odnowienie ślubów i świętowanie kolejnej rocznicy.

Do kogo skierowana jest oferta?

 • dla osób które wybrały wcześniej samą ceremonię, natomiast wesele jest w innym terminie – ślub symboliczny będzie pięknym dopełnieniem uroczystości weselnej,
 • do osób, które wzięły ślub za granicą, natomiast chciałyby wyprawić wesele w Polsce dla bliskich,
 • dla par tej samej płci, oraz rozwodników,
 • dla osób które chcą świętować swoją pełną rocznicę ślubu,
 • do osób którym marzy się odnowienie ślubów,
 • ślub symboliczny skierowany jest również dla par międzynarodowych – brak jest tutaj dużej ilości formalności co bardzo upraszcza ślub w obcokrajowcem.
 • dla par które cenią sobie niezależność i wyprawiają swój ślub w stylu „slow wedding”

Jak wygląda współpraca?

Na początku wspólnie ustalamy całą wizję waszej ceremonii, wasze plany i marzenia. Dyskutujemy o formie prowadzenia ceremonii. Następnie na podstawie waszej wizji opracowujemy scenariusz uroczystości, przemówienia, oraz własne przysięgi, a także język w jakim udzielany będzie ślub. W ramach współpracy dostajecie ode mnie również stały kontakt w razie zmiany koncepcji, lub w razie potrzeby konsultacji ślubnych.

Co dostajemy w ofercie?

 • Wyszkolonego celebranta z doświadczeniem w przemowach, który poprowadzi ceremonię ślubną waszych marzeń, w języku polskim, lub angielskim,
 • Scenariusz ceremonii – opcję można rozbudować o scenariusz ceremonii i wesela,
 • Pomoc w napisaniu indywidualnych przysiąg,
 • Konsultacje ślubne – z racji zawodu w ofercie dostajecie również indywidualne konsultacje ślubne certyfikowanego wedding plannera,
 • Akt Ślubu – każda para dostaje od Nas personalizowany, pamiątkowy akt ślubu – dostosowany graficznie do stylu uroczystości,
 • Koordynatora ceremonii ślubnej – skoordynujemy w tym czasie pracę usługodawców, sprawdzimy czy wszystko się zgadza, podczas gdy wy będziecie czekać na tą chwilę niczym się nie przejmując (jest możliwość rozbudowania tej opcji również o koordynację ślubu).

Ślub symboliczny może przybierać różne formy, od standardowej, do nietuzinkowej, alternatywnej i stylizowanej. Udzielamy ślubów także w języku angielskim. Jeśli tradycyjna ceremonia ślubna nie przemawia do was, ślub stylizowany będzie idealnym wyjściem.

Zapraszamy do kontaktu! Razem wyczarujemy coś na prawdę pięknego!
biuro@pastelowyslub.pl,
Wyślijcie wiadomość na facebooku,
Lub dzwońcie: +48 573 952 564.
Działamy na terenie całej Polski!