Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślubne porady   •  Bride to be! – pierwsze spotkanie szczecińskich panien młodych

Bride to be! – pierwsze spotkanie szczecińskich panien młodych

Pierwsze ślubne pogaduchy w kobiecym gronie za nami! Było to pierwsze szczecińskie spotkanie przyszłych panien młodych, które zjawiły się aby porozmawiać na tematy ślubne. Zainspirować się i podzielić swoimi doświadczeniami. Tak miło spędziłyśmy sobotę 11 grudnia, że postanowiłyśmy podzielić się z wami małą relacją z tego dnia!

O pomyśle i wyjątkowej dacie.

Mam to szczęście, że otaczają mnie fantastyczni ludzie, którzy często podsycają moje szybkie pomysły, które padają bardzo często. Ula – właścicielka salonu sukien ślubnych “Fajerska” i moja bratnia dusza jest właśnie taką osobą. Któregoś dnia zaraz po zorganizowanej przez nas Ślubnej Akademii, rzuciłam głośno pomysł o luźnych spotkaniach typowo dla przyszłych panien młodych i ich przyjaciółek. Zaproponowałam Uli aby poprowadziła panel dotyczący bielizny i sukni ślubnej, z radością poparła mój pomysł i bardzo się zaangażowała. Tak właśnie powstał pomysł na “BrideToBe! Czyli ślubne pogaduchy w kobiecym gronie”. W wyobraźni widziałam kameralne grupy pań, które wymieniają się doświadczeniami związanymi z organizacją swojego własnego ślubu, radząc się przy tym ekspertek w różnych okołoślubnych dziedzinach. Grudniowa sobota nie została wybrana przez przypadek! Organizując to wydarzenie chciałam aby miało wyjątkowy klimat. I tak właśnie było! W salonie i biurze, panowała już świąteczna atmosfera. ubiór rzecz jasna również dostosowałyśmy do panującej atmosfery 🙂

Zaangażowane firmy ślubne

Nasze wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie cudowne, szczecińskie firmy ślubne! W tej edycji postawiłam na wsparcie lokalne. Każda firma do której się odezwałam, z entuzjazmem przygotowała coś dla naszych uczestniczek! Niebko Design pracownia papeterii ślubnej przygotowała piękne albumy ze swoimi pracami, które zachwyciły dziewczyny! Monika z Love Babeczkowe zadbała o słodki poczęstunek dla naszych gości. Były słynne makaroniki (rozeszły się tak szybko, że nie miałam nawet okazji ich spróbować 😀 ), mus z odrobiną prosecco i przepyszne deserki w formie monoporcji. Nasza salonowa koleżanka Dominika – Wsuffka , przygotowała propozycje pięknych, ręcznie robionej biżuterii ślubnej.

Goście! Czyli przyszłe panny młode i przyjaciółki!

Zależało mi na totalnie kameralnym spotkaniu, tak aby każda z pań mogła swobodnie zabrać głos w dyskusji. I tak wejściówki rozeszły się w ciągu kilku dni. Gościłyśmy sporą grupę przyszłych panien młodych, które biorą ślub w 2022 i 2023 roku, wraz z przyjaciółkami, mamami lub świadkowymi. Odwiedziły nas również dziewczyny, z którymi widziałyśmy się na Ślubnych Akademiach w 2020 roku – dziś przyszły w roli przyjaciółek. Tak cudownie, że do Nas wracacie! <3
Każda z Pań na powitanie została poczęstowana symboliczną lampką prosecco i tak zaczęłyśmy pogaduchy!

Ekspertki od spraw ślubnych

Pierwszą osobą, która podjęła temat ślubnych przygotowań była Ula Fajerska – projektantka sukien ślubnych, florystka i brafitterka. Na początku wypytała wszystkie dziewczyny jaki mają termin ślubu, jak im idą przygotowania. Następnie Ula opowiedziała nieco o doborze bielizny do sukni ślubnej, zaprezentowała dziewczynom staniki, które idealnie nadają się pod suknie. Wytłumaczyła na czym polega “tejpowanie biustu” i jaki biust idealnie się do tego nadaje. Następnie zeszłyśmy na temat sukien ślubnych. Była tutaj żywa dyskusja, ponieważ część dziewczyn miała już wybraną swoją suknię, część jeszcze stała przed tym wyborem. Dziewczyny chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z pierwszymi wizytami w salonie. Ula opowiedziała jak się przygotować do tej pierwszej wizyty, a także obszernie wytłumaczyła jak wygląda proces zamawiania i szycia sukni ślubnej.

Kolejną ekspertką była Kasia Hałas, która jest właścicielką firmy “Warkoczowo”. Wykonuje ona przepiękne fryzury ślubne w Szczecinie i okolicach. Kasia rozpoczynając swoją dyskusję również z zaciekawieniem posłuchała na jakim etapie przygotowań są dziewczyny i czy już mają za sobą pierwsze próbne fryzury. Kasia opowiedziała o ogólnej pielęgnacji włosów jak i tej przed ślubem, o doborze dodatków do fryzury. Opowiedziała dziewczynom jak ważna jest próbna fryzura ślubna, oraz jak znaleźć prawdziwą specjalistkę od ślubnych fryzur i dlaczego się to opłaca.

Miło spędzona sobota

Spotkanie trwało ponad trzy godziny, rozmowom nie było końca! Na spotkaniu panował taki klimat jaki sobie wyobrażałam. Dziewczyny pokazywały zdjęcia swoich sukien ślubnych, dzieliły się pomysłami, opiniami, inspiracjami dekoracji. Było wesoło i totalnie bez spiny! Tak jak lubimy. Dziewczyny bogate w nowe informacje i wiedzę udały się do domów z motywacją zorganizowania najpiękniejszego dnia w swoim życiu! Po wydarzeniu każda z pań dostała maila z poleceniami firm, które są zaangażowane w nasze wydarzenia, oraz dostęp do zamkniętej grupy w której mogą zadać pytania naszym ekspertkom, oraz nadal dzielić się swoimi pomysłami i inspirować siebie na wzajem <3

Reportaż, który macie okazję oglądać w tym poście stworzyła Paulina Olejnik. Nie zastanawiała się, nawet przez chwilę, gdy zaproponowałam jej współpracę podczas tego niezwykłego projektu. Chciałabym podziękować jeszcze Madzi M., która bardzo wspierała nas w pomyślę, oraz podczas przygotowań.

Kolejne spotkanie panien młodych już 5 lutego 2023 roku! Bilet wstępu możecie nabyć klikając tutaj.

error: