Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Śluby alternatywne   •  Słów kilka o Sedina Wedding Fair, czyli Pierwsze Alternatywne Targi Ślubne w Szczecinie!
Seddina Wedding Fair 2018

Słów kilka o Sedina Wedding Fair, czyli Pierwsze Alternatywne Targi Ślubne w Szczecinie!

foto: http://sedinawedding.pl/

Na to wydarzenie czekałam z niecierpliwością. Trzeba przyznać, że taka nowość wzbudziła na prawdę spore zainteresowanie wśród przyszłych nowożeńców, ale nie tylko – dużo mówiło się o tym w branży ślubnej.
Sama zadawałam sobie pytania jak to będzie wyglądało? Jak logistycznie rozegrać rozmieszczenie usługodawców na tak małej przestrzeni? No i przede wszystkim, czy Szczecin jest gotowy na tego typu wydarzenie?

Moje wrażenia

Gdy 8 kwietnia udało mi się wejść w progi Starej Rzeźni zostały rozwiane wszystkie moje wątpliwości! Od wejścia czuć było na prawdę super atmosferę. Na początku każdy z odwiedzających dostawał torebkę z ulotkami usługodawców – według mnie świetna sprawa! Przede wszystkim ma się wolne ręce podczas odwiedzania stoisk. Nikt nikomu nie wciska na siłę swoich ulotek, dzięki czemu wychodząc z tamtąd nie miało się w ręku kilogramów makulatury.

Pierwszy efekt wizualny był na prawdę zaskakujący. Połączenie industrialnego charakteru wnętrza Starej Rzeźni z kreatywnymi, dopiętymi na ostatni guzik stoiskami usługodawców to na prawdę imponujący rezultat. Na targach pojawiło się 43 usługodawców z całej Polski, głównie skupiający się na klimatach alternatywnych i industrialnych. Usługodawcy na Sedina Wedding Fair to nietuzinkowi, wysokiej klasy fachowcy. Wśród nich pojawili się fotografowie i kamerzyści, DJ, floryści i dekoratorzy, salony sukien ślubnych, usługi zaproszeń oraz papeterii, a także wiele innych. Z każdym można było na spokojnie porozmawiać o sposobie pracy. Była to spora grupa ludzi, dla której praca to ogromna pasja, poświęcają sporą ilość czasu na rozwijanie się. Opowiadali o tym z dużym zaangażowaniem. Gdy zapytałam o wrażenia z targów byli zachwyceni. Wiele z nich stwierdziło, że jest tutaj wspaniały klimat, przyszli nowożeńcy są bardzo otwarci, chętnie wymieniają zdania z usługodawcami, szukają porad, chcą aby ich dzień wyglądał inaczej, żeby czymś się wyróżniał.


Przyszli nowożeńcy również zadowoleni!

Gdy wymieniłam kilka zdań z przyszłymi nowożeńcami byli pod ogromnym wrażeniem zorganizowanych targów. Za każdym razem słyszałam, że czegoś takiego w Szczecinie brakowało. Wiele z nich zaznaczało, że mają dość weselnego kiczu, ograniczeń, oraz szablonów które mówią, że “tak wypada”. Chcą postawić na wysoką jakość wybieranych usług, oraz ich nietuzinkowość. Niektórzy z nich zabrali ze sobą swoich rodziców, aby również im otworzyć umysł na nowe rozwiązania. Większości w targach podobała się dbałość o każdy szczegół, dobrze zorganizowana przestrzeń, oraz usługodawcy, którzy absolutnie nie narzucali swoich usług na siłę i z pasją opowiadali o tym co robią.

W trakcie targów odbywały się również wykłady

Mistrzyni Ceremonii przygotowała panel na temat “Jak zorganizować ślub i nie zwariować?” – kolejny, merytoryczny wykład szczecińskiej konsultantki ślubnej. Zawierał bardzo dużo cennych informacji.

Ula z Amelia Studio opowiadała jak wybrać tą jedyną, wymarzoną suknię ślubną. Poruszyła temat panujących trendów, rodzajów sukien, oraz dopasowania sukni do konkretnych rodzajów figury.

Karolina Kuklińska- Tymko przygotowała panel na temat makijażu ślubnego. Opowiadała o trendach, o tym jak dobrać makijaż, który podkreśli naszą urodę, oraz jak przygotować skórę do tego jedynego dnia.

Pracownia Twórcza Wzorowisko podjęła wyzwanie na temat motywu przewodniego wesela. Maja i Sandra opowiadały o tym czym może być motyw przewodni, jak go wybrać, czym się kierować, oraz zainspirowały kilkoma pomysłami.

Wydarzenia towarzyszące i atrakcje

Według mnie najpiękniejszym wydarzeniem w całych targach był ślub humanistyczny!

Bernadetta Dębiec i Adam Gejza wzięli piękny, alternatywny ślub podczas targów. Obyło się bez typowej otoczki ślubnej i powtarzaniu regułek. Był to ślub według ich pomysłu, z własną przysięgą. Było pięknie!
Ceremonię prowadziła Natalia Rycko – Ceremonie ślubne 


O ślubach humanistyczny organizowanych w Szczecinie i nie tylko pisaliśmy już na łamach naszego serwisu.

Przeczytaj post — “Czym jest ślub humanistyczny?”

Ślub humanistyczny.
Czym jest? Jak wygląda ceremonia?


Ciekawymi atrakcjami była między innymi nietuzinkowa ifotobudka w przyczepie kempingowej. Totalnie inna niż wszystkie!

Wielbiciele niestandardowych trunków również znaleźli coś dla siebie. Przed budynkiem starej rzeźni, znalazł się Mr. Bubble Prosecco Van – czyli auto typu piaggio, zopatrzony w zimne prosecco.

Czy było warto? Tak!

Podsumowując tamten dzień, mogę stanowczo stwierdzić, że czegoś takiego brakowało w zachodniopomorskiej branży ślubnej. Przyszli nowożeńcy są coraz bardziej świadomi jakości wybieranych usług. Zależy im na ślubie bez sztampy i kiczu, chcą żeby ten dzień był prawdziwy, romantyczny i pełen bliskości.

Gratulacje dla pomysłodawców – szczecińskich fotografów Ani Dymek i Łukasza Popielarza, którzy zrobili kawał dobrej roboty! Mam nadzieję, że zobaczymy się już niebawem na podobnym wydarzeniu!


A czy wam również marzy się alternatywna ceremonia w stylu boho lub ślub humanistyczny w Szczecinie i okolicach? Jeśli tak, serdecznie zachęcamy do kontaktu! Z przyjemnością udzielimy porad lub zajmiemy się koordynacją Państwa uroczystości.
Niezbędne informacje znajdują się na stronie “O mnie”.

error: