Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślubne porady   •  Destination wedding – lookbook z inspiracjami!

Destination wedding – lookbook z inspiracjami!

Organizacja ślubu i wesela to często droga, trudna i bardzo emocjonalna sprawa.
A gdyby tak spakować się, zabrać ze sobą najbliższych i wyjechać w magiczne miejsce, aby tam się pobrać? Na pewno wiele z Was o tym myślało!
Dziś prezentujemy wam “destination wedding”, czyli coraz bardziej popularny ślub wyjazdowy, w pięknej lokalizacji, wśród najbliższych.

Organizacja destination wedding oznacza, że wszyscy goście wybierają się w podróż do miejsca, w którym odbędzie się wesele. Świadczy to o szczególnej atmosferze, która panuje podczas takiego wydarzenia – wszyscy goście są zaangażowani i przygotowani na wyjątkowe chwile.

Chociaż wiele osób uważa, że destination wedding oznacza śluby organizowane za granicą, to w rzeczywistości po prostu jest to wesele poza miejscem zamieszkania. Oznacza to, że możesz wybrać dowolną lokalizację, która jest dla Ciebie wyjątkowa. Może to być miejsce, w którym się poznaliście, spędziliście pierwsze wspólne wakacje lub miejsce, które zawsze chcieliście odwiedzić.

Destination wedding w Polsce.

W Polsce również można zorganizować destination wedding! Idealne będą do tego wszelkiego rodzaju kameralne pałace, niewielkie butikowe hotele.
Te miejsca oferują niepowtarzalne doświadczenie, z pięknymi wnętrzami, wyjątkowymi przestrzeniami i niesamowitą obsługą. W wielu przypadkach możecie liczyć na kameralność i miejsce, które będzie zamknięte dla ludzi z zewnątrz. W pierwszym dniu możecie zorganizować kolację zapoznawczą, kolejnego dnia powoli przygotować się do ceremonii ślubnej, a po niej celebrować chwilę z najbliższymi na uroczystym przyjęciu weselnym!
Następnego dnia po szalonej nocy, możecie wspólnie relaksować się w strefie SPA. Na spokojnie, bez pośpiechu. Dzieląc się wrażeniami z poprzedniego wieczoru.
Czy to nie brzmi świetnie?

Miejsca do organizacji “destination wedding” w Polsce:
1. Pałac Manowce
2. Pałac Mała Wieś
3. Pałac Rozalin
4. Pałac Ciekocinko
5. Pałac Zdunowo
5. Villa Love

Destination wedding za granicą.

Oczywiście, ślub można zorganizować również na wakacjach życia poza granicami kraju. Jest to doskonała okazja do poznania nowych miejsc i kultur. To zdecydowanie wspaniały sposób na stworzenie niezapomnianych wspomnień ze ślubu i wesela. Gdy wybierzecie miejsce, w których jest ciepło macie również gwarancję pięknej pogody! Aby zorganizować ślub za granicą, musicie wziąć pod uwagę wiele szczegółów, takich jak wybór miejsca na wspólne wakacje, zaplanowanie odpowiedniej ceremonii, rezerwacja hotelu oraz restauracji w której zorganizujecie przyjęcie weselne. Do przemyślenia pozostają również atrakcje jak na przykład rejs statkiem (a może organizacja przyjęcia na statku? 🙂 )

Najbardziej popularne lokalizacje na “destination wedding” za granicą:
1. Zanzibar
2. Hiszpania
3. Bali
4. Greckie wyspy (na przykład Santorinii)
5. Włochy

Ceremonia ślubna

W przypadku organizacji “destination wedding” za granicą, najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest ślub humanistyczny. Do jego organizacji nie potrzebujecie załatwiania stosu dokumentów, tłumaczeń i innych spraw, które mogą przysporzyć nam niepotrzebnego stresu. Poza tym ceremonia humanistyczna sama w sobie jest piękna! Mogą na niej zostać odczytane poezje, cytaty lub wspomnienia z podróży. Ślub humanistyczny możecie dostosować do waszych potrzeb i usposobienia. Jest idealnym wyborem dla par, które chcą, aby ich ceremonia była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Oczywiście za granicą macie możliwość zorganizować ślub kościelny, lub cywilny. W zależności od destynacji, którą wybierzecie jest z tym nieco logistyki, ale oczywiście wszystko jest to zorganizowania!

W Polsce (o ile oboje macie polskie pochodzenie) z łatwością zorganizujecie każdą formę ślubu. Jeżeli zależy wam na przykład na ślubie Kościelnym, ale w plenerze – również na to są sposoby! 🙂 Niektóre Pałace mają możliwość zorganizowania ślubu kościelnego na miejscu, niektóre miejsca mają również urocze kapliczki, które również idealnie nadają się na kameralne ceremonie.

Plusy destination wedding

Zdecydowanie mniej stresu! Po pierwsze – otaczają Was najbliżsi przy których czujecie się najlepiej, oraz którzy nie generują w was niepotrzebnych nerwów. Po drugie kameralny, powolny charakter takiego przyjęcia, skutkuje zdecydowanie większym luzem niż wielkie weselne przygotowania. No i klimat! Wszyscy nastawieni są na relaks i dobrą zabawę! Z takim podejście zawsze wszystko jest dobrze!
Mniejszy koszt – oczywiście w zależności od tego jaką destynację wybierzecie, oraz ile osób zaprosicie (no i czy koszt wycieczki każdego gościa jest po waszej stronie), z pewnością “destination wedding” kosztuje mniej pieniędzy (czasu i nerwów) niż organizacja wesela z poprawinami dla 100 osób.

Minusy destination wedding

Niestety musicie liczyć się z tym, że nie każdy będzie miał możliwość (lub po prostu będzie chciał) przebyć taką podróż.
W przypadku ślubu poza granicami Polski mamy szereg komplikacji logistycznych, jak na przykład wspomniana już organizacja ceremonii cywilnej lub kościelnej, przetransportowanie sukni ślubnej w samolocie, a także bariera językowa. Warto jest w tym przypadku zatrudnić firmę, która zajmuję się organizacją takich wydarzeń i ma w tym doświadczenie. Jest to niestety dodatkowy koszt.

To wasz dzień!

I to wy macie w nim być najszczęśliwsi! Jeśli czujecie, że temat ślubu na wakacjach was interesuje – zorganizujcie go!
Jest to zdecydowanie warte przemyślenia, ponieważ to wyjątkowe przyjęcie w pięknej lokalizacji, które zapewni Wam i waszym gościom niezapomniane wrażenia!
Jeśli szukacie oryginalnej i niezapomnianej uroczystości to destination wedding jest własnie dla Was!

Zainspiruj się! Lookbook “Dusty Blue – Destination Wedding”

W Wasze ręce przekazuję nasz najnowszy lookbook! Znajdziecie tam wyjątkowe zdjęcia, oraz porady do samodzielnej organizacji ślubu i kameralnego przyjęcia weselnego. Być może piękne zdjęcia Oli Gruszki, zainspirują Was również do zorganizowania ślubu z motywem przewodnim “Dusty Blue”.
Koniecznie dajcie znać czy Wam się podoba!

error: