Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślubne porady   •  Elopement Wedding

Elopement Wedding

Obserwując aktualną sytuację na świecie, odnoszę wrażenie, że żyjąc, często nie skupiamy się nad uważnością życia, mimo iż technika mindfulness jest coraz bardziej znana. Pary młode prześcigają się w tym, żeby wesele było lepsze (i czasem większe) od wesela brata, kuzynki, sąsiadki, czy koleżanki.
Uważam, że sytuacja w jakiej jesteśmy jest idealna do tego aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym co jest tak naprawdę ważne. Zajrzyjcie w głąb siebie i zdecydujcie. Jaki wybór jest najlepszy? – Wasz! Dlatego każdemu trzeba doradzać indywidualnie.

Osobiście uważam, że jeśli sytuacja ma potrwać dłużej, to powinniśmy się do niej dostosować i nauczyć się z nią żyć. Przecież nie będziemy ciągle wstrzymywać oddechu i patrzeć z niepokojem na cały świat przez czas trwania pandemii. 

Chcemy wziąć ślub w tym czasie? Zróbmy to. Ale bez pośpiechu, nie chaotycznie.  Przecież jest wiele wyjść dzięki których ta ceremonia wbrew wszystkiemu może być naprawdę magiczna. Wystarczy skupić się na tym co jest w życiu naprawdę ważne.

A może tak znaleźć przepiękne miejsce na łonie natury, wziąć plecak na plecy i wybrać się w podróż do nowego rozdziału w waszym życiu? 🙂
A może ślub w egzotycznym zakątku świata w kameralnej, intymnej atmosferze? Pod stopami czujemy ciepły piasek i piękne oświecające nas promienie słońca. Dla niejednego z was taki ślub to spełnienie marzeń! Dlatego coraz bardziej popularne są Elopement wedding.

Elopement wedding

W polskim tłumaczeniu ciężko jest znaleźć odpowiednie słowo, które wyrażałoby ideę elopement wedding (Elopment – ucieczka). Kiedyś to słowo było definicją ucieczki od wszystkich i wzięcie ślubu po swojemu, na przykład w Vegas z rąk Elvisa Presleya. Dziś elopement wedding to nadal podróż, ucieczka od tradycji i konwenansów, jednak definicja jest już trochę inna. Ślub w duchu elopement wedding skupia się nad tym co piękne i ważne. Na uczuciu które łączy dwie osoby, na bycie za pan brat z przyrodą, na wypowiedzeniu przysięgi w przyjaznych okolicznościach natury. Nie jest to styl wesela, a raczej przekonanie, idea.

Pinterest. Colorado Mountain Elopement Photographer

Jaki ślub można wziąć zachowując ideę Elopement?

Jeśli ma mieć moc prawną – zdecydowanie ślub cywilny w plenerze. Niektóre USC w Polsce nie widzą żadnych przeciwwskazań do udzielenia ślubu cywilnego w plenerze w kameralnym gronie w warunkach które mamy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by znaleźć piękne miejsce w Polsce (góry, jezioro, morze, łąka), wyszukać Urząd Stanu Cywilnego i zapytać o możliwość zawarcia małżeństwa w tym miejscu w kameralnym gronie. Pamiętajcie, że ślub poza USC może odbyć się w miejscu, które gwarantuje zachowanie uroczystej formy i bezpieczeństwo uczestników. Kierownik USC może odmówić udzielenia ślubu w wybranym przez was miejscu, jeśli uzna, że nie spełnia ono tych wymagań.

 Jeśli natomiast chcecie wziąć ślub w “ekstremalnych” warunkach jak na przykład lot balonem, nad wodą, pod ziemią, w wysokich górach – idealnym wyjściem będzie dla was ślub humanistyczny, o którym pisałam tutaj. Ślub humanistyczny nie ma mocy prawnej, jeden z niewielu warunków jakie musicie spełniać to szczerze się kochać 🙂 Biorąc ślub humanistyczny jest możliwość przeżywania go tylko we dwoje (bez obecności świadków) i dokładnie tak jak chcecie.

Koniecznie zagranica?

Generalnie Elopement wedding jest często kojarzony z podróżami poza granice naszego kraju. Najbardziej popularnymi kierunkami jest Rzym, Barcelona i greckie wyspy.
Nic nie stoi na przeszkodzie (zwłaszcza w takiej sytuacji jaką mamy teraz), aby zorganizować taką uroczystość w Polsce na łonie natury. W naszym kraju mamy przepiękne miejsca i widoki. Różnorodność krajobrazowa Polski bardzo temu sprzyja. Do dyspozycji mamy piękne, mazurskie jeziora; piaszczyste plaże i zapierające dech w piersi góry i doliny (polecam dolinę Chochołowską i Kościeliska). Pamiętajcie, że elopement wedding nie wymaga wielkich nakładów finansowych czy też podróży do egzotycznych krajów. Wystarczy urokliwe miejsce nawet w waszej okolicy, oraz to co czujecie. Bliskość, moc wypowiadanej przysięgi i wasza miłość.

Koniecznie dobry fotograf.

Dobry fotograf to podstawa. Najlepiej taki który w pełni czuje klimat slow wedding i elopement wedding, a fotografie naturalne to jego specjalność. Rozmawiając z taką osobą musicie wiedzieć, że to jest to. No i sprawdźcie koniecznie portfolio. Pamiętajcie o tym, że to jedyna wasza pamiątka która pozostanie z wami na zawsze. Warto jest zainwestować w profesjonalistę, który zna temat, pomoże w organizacji, doradzi które miejsce będzie idealne. Ważne jest poczucie “chemii” między fotografem. Takie kameralne śluby to bardzo intymny moment, ważne abyście nie czuli się skrępowani w tej pięknej chwili.

Własna przysięga

Według mnie jest to nieodłączna część każdego ślubu w duchu elopement wedding. Warto skupić się na pięknych słowach wypowiadanych przed ukochaną osobą. Przy ślubie humanistycznym własna przysięga to wręcz obowiązek, natomiast gdy wybieracie ślub cywilny, wszystko zależy od urzędnika. Na szczęście coraz częściej spotykamy się z ich przychylnością. Własne słowa płynące prosto z głębi serca, przepiękne widoki was otaczające i kameralny klimat to magia w czystej postaci! Jest to wspaniały początek wspólnego życia!
O tym jak napisać własną przysięgę pisałam tutaj.

Ubiór?

Jak się ubrać wybierając się w tą piękną podróż? Przede wszystkim wygodnie! Czy to nie brzmi świetnie? Lekkie zwiewne, koronkowe suknie, lub takie z motywem kwiatowym. W których każda z panien młodych poczuje się pięknie i kobieco, ale będzie jej bardzo wygodnie. Zamiast świecącej na wszystkie strony biżuterii wystarczy wianek z zywych kwiatów na głowie.  Podobna sprawa jest u pana młodego – zamiast trzyczęściowego garnitury, wystarczy koszulka, spodnie, ewentualnie kamizelka, lub szelki. I to wszystko. Bez zapinania pod szyje bez krępowania ruchów. Wygoda to w tym wypadku priorytet!

Minimalizm w czystej postaci

Coraz bardziej popularne jest stwierdzenie “mniej znaczy więcej”. Na pewno zwróciliście uwagę, że przy elopement wedding tego “mniej” jest dużo 🙂
Minimalizm widziany jest w stylizacji pary młodej, oraz w kameralnym charakterze ceremonii. Oprócz oszczędności czasu na organizację, która przy standardowych ślubach z weselem zajmuje nam go naprawdę dużo, oszczędzamy sobie również sporo stresu. Taki ślub “żyje” własnym rytmem, do niczego nie musimy się spieszyć. Nie musimy brać udziału w wyścigu szczurów, gdzie zawsze wszystko musi być “lepiej” i “bardziej”. Zachowujemy własną tożsamość. Własne ja.

Kogo poprosić o pomoc w organizacji Elopement Wedding?

Jeżeli z podróżami jesteście za pan brat, nic nie stoi na przeszkodzie aby taki ślub zorganizować samodzielnie. Jeśli wybieracie ślub poza granicami kraju i potrzebujecie pomocy w organizacji, warto wejść we współpracę z firmami, które zajmują się organizacją ślubów za granicą. Polecam w tym przypadku firmę 5events.

Jeśli zdecydowaliście się na elopement wedding w Polsce i poszukujecie pomocy, warto jest zgłosić się do wedding plannera, który czuje takie klimaty – musi on lubić podróże, wędrówki i znać ideę elopement wedding (zapraszam do współpracy! 🙂 )

Możecie również wejść we współpracę z fotografem, który zna pojęcie elopement wedding. Najlepiej gdyby w swoim portfolio posiadał już fotografie z takich ślubów. Tacy fotografowie znają wiele miejsc w Polsce i na świecie, widzą przez pryzmat obiektywu które miejsce i jaka pora do zawarcia związku małżeńskiego będzie idealna.
Moi ulubieni to Ola Gruszka, Łukasz Popielarz, Nina i Darek. Działają na terenie całej Polski, ale z chęcią wybiorą się z wami w dalszą podróż, poza jej granice 🙂
Jeśli w planach macie wyspy greckie zdecydowanie polecam Elę Barteczko.

Znaliście wcześniej Elopement wedding? Zdecydowalibyście się na taką formę kameralnego ślubu?

Zapraszam do współpracy i kontaktu z nami!
http://facebook.pl/pastelowyslub
http://instagram.com/pastelowyslub_weddingplanner

error: